Schleich

Firma Schleich je známá především jako výrobce kvalitních plastových zvířátek. Kolektiv designerů této firmy klade velký důraz na fyziologii zvířecího těla, strukturu srsti, stavbu svalů, celkový výraz zvířete atd.

Design všech výrobků firmy Schleich je realistický a naturalistický tak, jak je to jen možné. Designéři této firmy se totiž domnívají, že právě tato skutečnost umožňuje dětem poznat rozmanitost přírody - od domácích zvířat na farmě až k volně žijícím zvířatům v džungli. Nejznámější kolekce „World of nature“ obsahuje kromě již zmiňovaných zvířat i lidské postavy chovatelů, veterinářů, závodních jezdců, trenérů a ostaních profesí, vyskytujících se ve světě zvířat. V nabídce je i široká škála doplňků, kterými jsou budovy pro zvířata, auta, ohrady, napajedla, safari stanice atd… V sortimentu firmy Schleich nalezneme i řadu populárních postaviček inspirovaných filmem či románovým příběhem. V této kolekci „World of fantasy“ nalezneme postavičky Šmoulů a hrdiny knihy bájného světu elfů a víl „Bayala".

Kolekce „World of history“ je světem rytířů, draků, středověkých i bájných bojovníků, ninjů i princezen. Další, neméně zajímavou částí této kolekce je oddíl dinosaurů a prehistorických zvířat. Jako výrobce hraček cítí Schleich zodpovědnost vůči rodičům i dětem. Jejich cílem je neustále zlepšovat a vyvíjet nové kvalitní produkty s důrazem na výchovný aspekt svých hraček. Své výrobky vyvíjí na základě spolupráci s rodiči, učiteli i dětmi. Všechny výrobky jsou důkladně testovány nejen vlastními odborníky v německé centrále v Schwäbisch Gmünd, ale samozřejmě i akreditovanými zkušebními ústavy, které testují, zda výrobek vyhovuje všem zákonným normám a předpisům. Jen takový výrobek pak může nést značku „Schleich“. Výrobce Schleich je rovněž partnerem skupiny „fair trade“, která kontroluje a zajišťuje spravedlivé a příjemné pracovní podmínky svých zahraničních dodavatelů i vlastních výrobních závodů.