Nadace Jedličkova ústavu

V roce 2015 jsem spolu s Nadací Jedličkova ústavu rozjeli společný projekt „Jedeme v tom spolu“. Tento projekt podporuje děti a mládež ze škol Jedličkova ústavu v Praze. Mnoho zdejších klientů se denně potýká s problémy, které jsou důsledkem nedostatku finančních prostředků. Žáci potřebují nejrůznější didaktické, ale i kompenzační pomůcky, které jim výrazně usnadní výuku nebo cestu do školy. Společný projekt firmy Olymptoy a Nadace Jedličkova ústavu „Jedeme v tom spolu“ proto shromažďuje nezbytné prostředky, aby cesta za vzděláním, ale i začlenění do společnosti, bylo pro děti s handicapem jednodušší.

 

Vybrali jsme 10 produktů z řady Woody, které jsou označeny samolepkou s logem „Nadace Jedličkova ústavu“. Z každé této prodané hračky putuje částka 5,- Kč na konto tohoto projektu.

KRISTÝNKA

Kristýnka je žákyní 8. ročníku Základní školy praktické při JÚŠ. Má progresivní onemocnění zvané svalová spinální atrofie. Před nedávnou dobou přišla Kristýnka o maminku a teď o ni pečuje babička. Bohužel se stav Kristýnky v poslední době zhoršil. Má větší potíže se psaním, s komunikací a navíc trpí zvýšenou unavitelností, proto si přála iPad. Práce na něm totiž vyžaduje menší rozsah pohybu při využití minimální svalové síly. Díky tabletu se jí teď daří ve škole a navíc může prostřednictvím iPadu lépe komunikovat s okolím. Obsahuje totiž aplikaci Grid Player, která je vytvořená pro lidi, kteří nemohou mluvit nebo pro ty, jejichž řeč není dostatečně srozumitelná. Aplikace umožňuje dětem skládat věty pomocí symbolů, obrázků nebo slov, ale i psát na klávesnici. Kristýnce teď iPad slouží nejen jako kompenzační, ale také jako didaktická pomůcka, protože jí usnadňuje i přípravu do školy.

„Moc Vám děkuji za iPad, který využívám každý den. Díky němu můžu s rodinou, se svými učiteli a spolužáky lépe komunikovat. Práce na počítači bude asi jediným možným zaměstnáním a iPad mi hodně pomáhá. Pro představu posílám ukázky aplikací, ze kterých se učím.“

Kristýna

První sbírka je úspěšně za námi. Hračky dělají radost - podpořily Kristýnku a Olivera z Jedličkova ústavu a škol.

Užitečné aplikace, které dětem pomáhají ve škole i doma.

OLIVER

Oliver je středoškolák, přátelský a komunikativní chlapec, který žije ve společné domácnosti se svými rodiči a bratrem. Trpí těžkou skoliózou a paraplegií, a je proto odkázán na invalidní vozík. Přesto je schopen sportovní činnosti, které mu jeho postižení dovoluje. Rád hraje florbal, plave a chtěl by začít i s lukostřelbou. Je studentem JÚŠ a přes den se často přesouvá v rámci budovy i mimo budovu na domov Tapky, kde je přes týden ubytovaný. Na ergoterapii se zaměřuje na trénink sebeobsluhy a posilování rukou, které při pohybu namáhá nejvíce. Díky novému mechanickému vozíku je teď Oliver zase o něco samostatnější. Jeho starý vozík byl už malý a nepodporoval správný sed. Nový vozík, který Oliver ovládá sám, mu usnadňuje přesuny mezi školou, domovem mládeže a sportovním klubem. Snazší je s ním i nastupování do auta, protože nový vozík je lehčí.

„Chtěl bych Vám poděkovat za příspěvek na můj sportovně aktivní vozík. Jsem s ním velmi spokojený, mnohem jednodušeji se mi na něm jezdí po městě a skvěle se ovládá i při sportovních aktivitách. Jsem s ním soběstačnější. Ještě jednou moc děkuji.“

Oliver

Děkujeme, že v tom jedeme spolu!

Přispějte dvojčátkům na nové vozíky

Dvojčata Michaela a Natálie chodí do 1. třídy Základní školy při Jedličkově ústavu a školách. Obě jsou odkázány na pohyb na mechanických vozících. Nebydlí v Praze, proto holčičky každodenně do školy dovážejí jejich rodiče. Míša i Natálka jsou aktivní, snaživé a veselé dívky, které už ale potřebují nové vozíky. Nejvhodnější jsou pro ně aktivní mechanické vozíky, které jim zabezpečují kvalitní sed a zároveň jim umožňují rozvíjet se a zvýšit soběstačnost. Jejich rodičům a doprovodu pak nové vozíky usnadní manipulaci a převoz děvčátek do školy.

Každá z holčiček potřebuje na svůj vozík doplatek 12 000,- Kč.

Za Váš příspěvek děkujeme!

Přispějte Magdalence na speciální sedací ortézu

Magdalenka je žákyní 3. třídy Základní školy při Jedličkově ústavu a školách. Potřebuje celodenní péči, má těžké kombinované postižení, proto je na vozíku a s dýcháním jí momentálně pomáhá přístroj. Magdalenka je šikovná dívka, ve škole má svoji osobní asistentku, kterou ji platí maminka. Kvůli těžké skolióze by ale potřebovala speciální ortézu, která musí být vyrobena na míru její židličky. Tato ortéza jí umožní pohodlnější sed nejen ve škole, ale i při všech ostatních každodenních činnostech i během hraní s kamarády. 

Magdalenka potřebuje na svoji sedací ortézu 13 483,- Kč.

Za Váš příspěvek děkujeme!